O nas – Kawiarnia Ciekawa
Kawiarnia 
cieKAWA
Świętojańska 68
508-186-023

O nas

Kawiarnia Ciekawa w Gdańsku - pełne logo
CIEKAWA Spółdzielnia Socjalna to przedsięwzięcie dwóch organizacji pozarządowych – Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gdańsku oraz Fundacji Teneo – mające na celu uruchomienie przedsiębiorstwa Społecznego prowadzącego kawiarnię oraz kuchnię, tworząc w ten sposób miejsca pracy dla osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Głównym beneficjentem tego działania będą nasi podopieczni – dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną wychodzących z Warsztatów Terapii Zajęciowej.
 
Na potrzeby kawiarni posiadamy lokal o powierzchni 40 m2 w Centrum Gdańska przy ul. Świętojańskiej 68, gdzie zatrudnione zostaną osoby na stanowisku barista-kelner. Kuchnia mieścić się będzie w lokalu po zlikwidowanym gimnazjum na gdańskiej Oruni przy ul. Gościnnej 17. Tutaj pracę znajdą kucharze i pomoce kuchenne.
 
Oba te działania są istotne dla powodzenia całego przedsięwzięcia, gdyż będą się nawzajem uzupełniać – w kuchni będziemy wykonywać pierogi z kilkoma ciekawymi farszami, piec ciasta i chleby oraz robić konfitury – to wszystko sprzedawać będziemy m.in. w kawiarni. Planujemy również sprzedaż w innych miejscach na terenie Gdańska, np. w placówkach terapeutycznych prowadzonych przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gdańsku czy za pomocą mobilnych punktów sprzedaży. W kawiarni oprócz wyrobów z kuchni będą sprzedawane świeże kanapki, kawa, herbata, świeże soki… Ponadto w lokalu stanie witryna, w której wystawione będą do sprzedaży produkty ręcznie wykonane przez osoby wykluczone z innych placówek terapeutycznych działających na terenie Gdańska. W przyszłości chcemy zakupić coffee trucka, dzięki któremu będziemy mogli poszerzyć ofertę oraz zwiększyć liczbę klientów oraz własną rozpoznawalność i uczestniczyć w eventach w przestrzeni miejskiej.
 
W celu realizacji powyższych zadań podjęliśmy już pewne działania: staże zawodowe dla kandydatów do zatrudnienia, szkolenia baristyczne, wizyty studyjne w podobnych przedsiębiorstwach czy rozmowy z potencjalnymi producentami i dostawcami regionalnych produktów niezbędnych do produkcji towarów z oferty CIEKAWEJ spółdzielni socjalnej.
 
CIEKAWA Spółdzielnia Socjalna to nowa jakość życia osób w niej zatrudnionych; to rzeczywista realizacja zadań wynikających z misji Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gdańsku; to wreszcie realizacja postanowień Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych w zakresie dostępu do zatrudnienia, prawa do godności i samodzielności.
 

Personel

Marcin

Kelner/Barista

Marcin ma 25 lat. Lubi telewizję, sport oraz gry komputerowe oraz Facebooka. Od niedawna ma sprecyzowane plany – chce być baristą i parzyć dla klientów naszej kawiarni pyszną kawę.

Więcej..

Obecnie jest uczestnikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej PSONI Gdańsk. Pracuje w pracowni stolarskiej, gdzie wykonywana jest EKO podpałka K-LUMET Gdańsk. Do jego zadań należy precyzyjne cięcie drewna.

Gosia

Kelnerka/Barista

Jestem wolontariuszką w PROMYK Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Gdańsk . Od trzech lat promuje adopcje psów i hasło „Nie kupuj! Adoptuj! Pokochaj Promyka”.

Więcej..

Lubi kawę, muzykę i podróżowanie.

W Ciekawej będzie pracować na stanowisku kelner-barista.

Łukasz

Kelner/Barista

Od 2010 roku uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej PSONI Gdańsk m.in. w pracowni kulinarnej i krawieckiej.
Członek Orkiestra Vita Activa i ECEKON.

Więcej..

W czasie prywatnym lubi wędrować po szlakach górskich oraz spotykać się ze znajomymi.

W Ciekawej będzie pracować na stanowisku kelner-barista.

Ewelina

Kelnerka/Barista

Ewelina ma 34 lata. Lubi oglądać telewizję, słuchać muzyki oraz spacery. Chce być baristką i parzyć dla klientów naszej kawiarni pyszną kawę.

Więcej..

Od 2005 roku jest uczestniczką Warsztatu Terapii Zajęciowej PSONI Gdańsk. Była w pracowni krawieckiej i wyrobu świec, kuchni dydaktycznej oraz ogrodniczo – porządkowej.

W tym roku zamieszkała samodzielnie w mieszkaniu wspomaganym.

Kontakt

Godziny pracy

  • Poniedziałek-Piątek
    9:00-19:00
  • Sobota
    10:00-20:00
  • Niedziela
    10:00-20:00

2019 @Wszystkie prawa zastrzeżone Spółdzielnia Socjalna cieKAWA