O nas – Kawiarnia Ciekawa
Kawiarnia 
cieKAWA
Świętojańska 68
508-186-023

O nas

Kawiarnia Ciekawa w Gdańsku - pełne logo
CIEKAWA Spółdzielnia Socjalna to przedsięwzięcie dwóch organizacji pozarządowych – Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gdańsku oraz Fundacji Teneo – mające na celu uruchomienie przedsiębiorstwa Społecznego prowadzącego kawiarnię oraz kuchnię, tworząc w ten sposób miejsca pracy dla osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Głównym beneficjentem tego działania będą nasi podopieczni – dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną wychodzących z Warsztatów Terapii Zajęciowej.
 
Na potrzeby kawiarni posiadamy lokal o powierzchni 40 m2 w Centrum Gdańska przy ul. Świętojańskiej 68, gdzie zatrudnione są osoby na stanowisku barista-kelner. Kuchnia mieści się w lokalu po zlikwidowanym gimnazjum na gdańskiej Oruni przy ul. Gościnnej 17. Tutaj pracę znaleźli kucharze, cukiernicy i pomoce kuchenne.
 
Oba te działania są istotne dla powodzenia całego przedsięwzięcia, gdyż  nawzajem się uzupełniają – w kuchni pieczemy ciasta i chleby, robić konfitury i desery – to wszystko sprzedajemy m.in. w kawiarni. Planujemy również sprzedaż w innych miejscach na terenie Gdańska, np. w placówkach terapeutycznych prowadzonych przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gdańsku czy za pomocą mobilnych punktów sprzedaży. W kawiarni oprócz wyrobów z kuchni sprzedawane są  kawa, herbata, świeże soki… 
 
W przyszłości chcemy zakupić coffee trucka, dzięki któremu będziemy mogli poszerzyć ofertę oraz zwiększyć liczbę klientów oraz własną rozpoznawalność i uczestniczyć w eventach w przestrzeni miejskiej.
 
Ciekawa Spółdzielnia Socjalna to nowa jakość życia osób w niej zatrudnionych; to rzeczywista realizacja zadań wynikających z misji Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gdańsku; to wreszcie realizacja postanowień Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych w zakresie dostępu do zatrudnienia, prawa do godności i samodzielności.
 

Personel

Marcin

Kelner/Barista

Lubi telewizję, sport, gry komputerowe oraz Facebooka. Od niedawna ma sprecyzowane plany – chce być baristą i parzyć dla klientów naszej kawiarni pyszną kawę. Po pracy doskonali swoje umiejętności baristyczne oglądając filmiki na kanale Youtube, gdzie pokazywane są sposoby/umiejętności parzenia kaw.

Więcej..

Był uczestnikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej PSONI Gdańsk w pracowni stolarskiej, gdzie wykonywana jest EKO podpałka K-LUMET Gdańsk. Do jego zadań należało precyzyjne cięcie drewna.

Gosia

Kelnerka/Barista

Jest wolontariuszką w PROMYK Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Gdańsk . Od trzech lat promuje adopcje psów i hasło „Nie kupuj! Adoptuj! Pokochaj Promyka”.

Więcej..

Lubi kawę, muzykę i podróżowanie.

W Ciekawej pracuje na stanowisku kelner-barista.

Łukasz

Kelner/Barista

Od 2010 roku do momentu zatrudnienia w naszej Spółdzielni Socjalnej był uczestnikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej PSONI Gdańsk m.in. w pracowni kulinarnej i krawieckiej.
Członek Orkiestra Vita Activa i szkoły ECEKON.

Więcej..

W czasie prywatnym lubi wędrować po szlakach górskich oraz spotykać się ze znajomymi.

W Ciekawej pracuje na stanowisku kelner-barista.

Ewelina

Kelnerka/Barista

Lubi oglądać telewizję, słuchać muzyki oraz spacery. Chciała być baristką i parzyć dla klientów naszej kawiarni pyszną kawę.

Więcej..

Od 2005 roku do momentu zatrudnienia w naszej Spółdzielni Socjalnej była uczestniczką Warsztatu Terapii Zajęciowej PSONI Gdańsk w pracowni krawieckiej i wyrobu świec, kuchni dydaktycznej oraz ogrodniczo – porządkowej.

 

Kontakt

Godziny pracy

  • Poniedziałek-Piątek
    9:00-19:00
  • Sobota
    10:00-20:00
  • Niedziela
    10:00-20:00

2019 @Wszystkie prawa zastrzeżone Spółdzielnia Socjalna cieKAWA